sobota, 6 sierpnia 2011

Jeszcze wakacyjnie, chusta i drobiazgi / Shawl and something

Nagły przypływ energii został ukierunkowany na skończenie chusty, którą zaczęłam wiele miesięcy temu. Wzór (Filigrano Shawl) wydawał się prosty, a jednak trudno było mi go zapamiętać, męczyłam się przy dodawaniu oczek. Robiłam go z dwukrotnie cieńszej nici niż przepisowo i powiększałam na oko, aż, jak mi się wydawało, nici wystarczy. No i skutkiem tego zabrakło na ostatnie dwa rządki, więc nie ma tak widowiskowego borderu jak oryginał. Tym niemniej chusta przyniosła mi wiele radości z tytułu dokończenia pracy, która ciągnęła się za mną tyle czasu, obciążała sumienie i zajmowała miejsce po stronie UFO.
Coś mi się zdaje, że moje Dziecię chętnie ten szal przygarnie, bo i kolor też jakby bardziej pasujący Młodej niż mnie.
Włóczka / yarn: ISPE Alpaca T/25, 50% alpaca, 13% wool, 37% acrylic. 100g - 1250 m
Wymiary / dimensions: 210 x 110 cm
Druty / needles: z żyłką / circular 2.25 mm
Zużycie / used: 100 g.

Thanks to focusing my energy on my old UFO's I managed to complete the Filigrano ShawlI used a thinner yarn and did more repeats than in the pattern hence, for lack of the thread, the last two rows are missing, so the edging is not as spectacular as expected. Nevertheless, the shawl gave me a great joy: I finished undoable work that calmed my conscience and emptied the space in UFO corner.

Zadbałam również, żeby pojawiły się kolejne niedokończone robótki. Ta tęcza zawsze wywołuje u mnie uśmiech, ale chyba nieprędko pokażę gotowe wyroby - nie idzie mi i koniec.
No i na zmianę z dziubaniem przędę, najczęściej w pięknych okolicznościach przyrody i w nielicznych godzinach, kiedy komary są mniej aktywne:

Skończyłam zasoby szarej wrzosówki, wzięłam się za brązową. Szarej przędzy wyprodukowałam 650 g. Wyszła jak wyszła, ja jestem zachwycona, próbka dzianiny też bardzo mi się podoba. Już mam plan co zrobić, tylko wzoru brak. Chyba będzie kompilacja tego, co wyszperałam w sieci.

Next UFO's launched, I divide my time between knitting and spinning. The 650 g of grey 2-ply yarn waits for the final decision , I am absolutely delighted with the swatch I did. So far the idea what to do is clear but still the pattern is missing, I suppose I am going to compile different find-outs.

4 komentarze:

  1. chusta prześliczna!
    a na widok wełny to mnie zatkało - ekstra jest!

    OdpowiedzUsuń
  2. Chusta jest przecudowna!!!Pięknie będzie rozświetlać twarz!!!Córcię na pewno bardzo ucieszy!!!Kręć te włóczki bo piękne!!!Pozdrowionka

    OdpowiedzUsuń